Zanurkuj w Malapascua na Filipinach w poszukiwaniu rekinów młocarni i nie tylko!

Pionierzy nurkowania na Malapascua

Thresher Shark Divers znajduje się na wyspie Malapascua w środkowych Filipinach, w pobliżu zachodniego krańca malowniczej plaży z białym piaskiem, otoczonej palmami i turkusowymi wodami. Ale to, co jest w tych wodach, przyciąga większość odwiedzających!

Przez lata naszą misją było oferowanie wszystkim naszym klientom profesjonalnego, bezpiecznego i przyjemnego nurkowania.

Nasz międzynarodowy zespół jest gotowy na przyjęcie nurków z całego świata!

TSD Malapascua Staff

O nurkowaniu w Malapascua

Malapascua słynie jako jedyne miejsce na świecie, gdzie codziennie można niezawodnie zobaczyć rekiny młocarnie. Każdego ranka przybywają do dwóch kopców morskich, Ławicy Monad i Ławicy Kimud, aby odwiedzić stacje czyszczenia.

Ale nurkowanie na Malapascua ma znacznie więcej do zaoferowania, z łatwym tygodniem lub więcej zróżnicowanych nurkowań. Miejsca nurkowe obejmują szeroki zakres: rafy i wraki, nurkowania przy ścianach i błocie, kolorowe ogrody koralowe, gody mandarynek, żab, koniki morskie, mnóstwo ślimaków nagoskrzelnych oraz niesamowite makro i stworzenia. Pod wyspą Gato znajduje się ekscytujący tunel, w którym mieszkają rekiny białopłetwe, a możliwe są inne duże rekiny i płaszczki. Ostatnio widzieliśmy nawet rekiny tygrysie! Zasadniczo każdy znajdzie coś dla siebie, od łatwych nurkowań dla początkujących po bardzo zaawansowane nurkowania techniczne, od fanatyków nudi po miłośników wraków.

Malapascua Thresher Shark

Rekiny młocarnie

Rekiny młocarnie są widoczne przez cały rok w Malapacsua. Przyjeżdżają rano, aby odwiedzić stacje czyszczące w Monad Shoal, a ostatnio w Kimud Shoal.

Mamy świetne obserwacje w TSD, po prostu się poprawiają, a nigdy nie było lepszego czasu na przybycie rekinów. Nowe obserwacje w Kimud są płytsze i późniejsze w ciągu dnia, co zapewnia znacznie lepsze obserwacje, dłuższe nurkowania i nie zaczyna się już o 4 nad ranem! A dzięki większej ilości światła fotografowie uzyskują zdjęcia jak nigdy dotąd!

Zabawne nurkowanie z TSD

Mamy zespół bardzo doświadczonych Divemasterów PADI, z których większość pracuje dla nas od ponad 10 lat, wykonując ponad 5000 nurkowań na całej wyspie. Mają laserowe oczy, aby znaleźć wszystkie ukryte makro i są dobrze wyszkolone w protokołach bezpieczeństwa, więc będziesz mieć płynne, profesjonalne i miejmy nadzieję oszałamiające nurkowanie od początku do końca 🙂

Lubimy zachowywać małe rozmiary, aby Twoje wrażenia z nurkowania były jak najbardziej spersonalizowane. Nie będziesz tylko jednym nieistotnym nurkiem wśród wielu, a my utrzymujemy grupy tak małe, jak to tylko możliwe. Ponadto staramy się być elastyczni i dołożymy wszelkich starań, aby dostosować się do żądanych miejsc nurkowych.

Wall dive Malapascua Island
Dona Marilyn Wreck Malapascua

Miejsca nurkowe:

Mamy ponad 20 zdefiniowanych miejsc nurkowych, niektóre z kilkoma oddzielnymi nurkowaniami, a wszystkie są bardzo różne podczas nurkowań nocnych. Niektóre z najważniejszych atrakcji:

Wyspa Gato: „Przychodzisz po rekiny, ale wychodzisz pamiętając o Gato” to zdanie, które napisaliśmy w 2003 roku i nadal jest aktualne. Gato ma ogromną różnorodność życia, ale jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swoich bliskich spotkań z dużymi rekinami rafowymi białopłetwymi, pasiastymi wężami morskimi i tunelem do pływania, który biegnie tuż pod wyspą!

Wrak Dona Marilyn: Najlepszy wrak na środkowych Filipinach, to prom pasażerski, który zatonął 40 lat temu, ma 100 m długości i leży na głębokości od 18 do 32 metrów.

Latarnia morska: Zobacz psychodeliczny taniec godowej mandarynki

Wyspa Kalanggaman: Wspaniałe nurkowania na ścianach i interwały powierzchniowe na tej fantastycznej wyspie Insta, kiedyś nazywanej „najlepszą wyspą na Filipinach”

PADI Dive Courses - compass

Kursy

Jesteśmy 5-gwiazdkowym centrum nurkowym CDC PADI, najwyższym poziomem centrum nurkowego PADI i jedynym na Malapascua. Prowadzimy pełen zakres kursów, w tym instruktorski PADI i techniczny.

Nasz wielojęzyczny zespół instruktorów jest bardzo doświadczony, a większość z nich to instruktorzy PADI Master. Kursy są na ogół prowadzone indywidualnie z maksymalnie czterema kursami, zwykle z asystą stażysty.

Kurs PADI Open Water Diver

PADI Open Water Course on Malapascua

Naucz się nurkować w ciepłych, czystych wodach wokół Malapascua! A po uzyskaniu certyfikatu możesz nurkować z naszymi słynnymi kosogonami!

 

Kurs PADI Advanced Open Water

PADI Advanced Diver course Malapascua

Kontynuuj swoją przygodę! Podczas kursu AOW poznasz i rozwiniesz pięć specjalistycznych zajęć nurkowych. Będziesz zdumiony poprawą umiejętności, którą nabędziesz pod koniec tego kursu na Malapascua. Obejmuje głębokie nurkowanie w miejscu rekinów młocarni, nawigację i wybór spośród pływalności, fotografii, wraku, nocy, przyrodnika i innych.

Kurs PADI Enriched Air Nitrox

Nitrox Course Malapascua

Nitrox stał się standardem w wielu miejscach, a jeśli zamierzasz nurkować dość często, zdecydowanie zalecamy uzyskanie certyfikatu nitroksowego. Możesz zostać dłużej i zmniejszyć ładunek azotu. Często też czujesz się mniej zmęczony! Malapascua ma kilka miejsc nurkowych idealnych do nitroksu.

Blanco Resort Malapascua
Tepanee Resort

Kurorty

Współpracujemy z wieloma ośrodkami na Malapascua i możemy pomóc Ci znaleźć coś, co spełni Twoje potrzeby.

Dojazd do Malapascua

Malapascua znajduje się w regionie Central Visayas na Filipinach. Jest obsługiwany przez międzynarodowe lotnisko Cebu Mactan (CEB).

Kilka linii lotniczych lata bezpośrednio do Cebu, w tym do Singapuru, Emiratów Arabskich, Kataru, Korei i Turcji, a także do Manili, która jest łatwym 75-minutowym lotem wewnętrznym. Po pandemii regularnie dodawane są kolejne linie lotnicze i rozkłady lotów.

Możemy zorganizować odbiór z lotniska prywatnym samochodem lub vanem (3 godziny), a prywatna łódź będzie czekać w porcie Maya, aby zabrać Cię na wyspę (30 minut). Spodziewaj się przybycia 5-6 godzin po czasie lądowania. Dowiedz się więcej.

 

Map Malapascua

Pory roku:

Mamy dobre nurkowanie przez cały rok. Każdego roku tracimy bardzo mało dni nurkowych z powodu pogody. Pogoda jest najlepsza od stycznia do maja, w szczycie sezonu.

Od czerwca do grudnia to pora deszczowa lub poza sezonem, ale nie mamy monsunu, zwykle jest tylko niewielka ilość deszczu w niektóre wieczory.

Sporadycznie przechodzą tajfuny, ale zwykle przechodzą na północ. Jeśli się zbliżą, zwykle jesteśmy dotknięci tylko 1-2 dniami.

Od czerwca do września zazwyczaj panuje wspaniała pogoda, a wszystkie miesiące poza sezonem mają tę zaletę, że jest mniej turystów i mniej nurków w wodzie.

 

sunset philippines
Whale Shark Donsol

Możemy również zarezerwować kompletne wycieczki po Filipinach za pośrednictwem naszego biura podróży, do miejsc docelowych, w tym:

  • Moaboal to dive the Sardine Run and Pescador.
  • Santander (Oslob), Cebu to snorkel or dive with whale sharks
  • Bohol including Alona Beach, Panglao with tis famous site, Balicasag, and Anda
  • Dumaguete and Dauin including Apo Island.
  • Donsol and Ticao Island for whale sharks and manta rays
  • El Nido
  • Coron for WWII wrecks and dugongs
  • Puerto Galera
  • Anilao
  • Liveaboards to Tubbataha and other destinations. 

Find out more.